Internetový velkoobchod

Udržujte své topení v dobré kondici s magnetickým filtrem Aras

Nejprodávanější

34679 aras magneticky filter 3 4
–48 %
Aras magnetický filtr 3/4"
Skladom (1 ks)
AVANSA-ARAS
 (–48 %)
1 027 Kč
1 položek celkem
34679 aras magneticky filter 3 4
–48 %
1 027 Kč

Aras magnetický filtr 3/4"Odlučovač nečistot s magnetem k odstranění nečistot...

AVANSA-ARAS

Význam filtrace vody je často podceňován a zanedbáván. Neplatí to jen pro pitnou vodu, ale také pro vodu v topných nebo solárních systémech. Její význam si obvykle uvědomíme až ve chvíli, kdy se zařízení využívající vodu porouchá a my začneme hledat příčinu jeho poruchy. Voda obsahuje mnoho nežádoucích látek, například rez a částečky železa. Ty ucpávají potrubí a způsobují poruchy topného zařízení. Jedním ze způsobů, jak takovému stavu zabránit, je instalace magnetického odlučovače nečistot.

Odlučovač nečistot versus konvenční filtry

Odlučovač nečistot odděluje nečistoty, které běžně cirkulují v uzavřených systémech. Jeho výhodou je nízká frekvence čištění, nízké tlakové ztráty a trvalý výkon. Ta je na rozdíl od běžných filtrů, které se zanášejí zachycenými nečistotami, v průběhu času konstantní.

Význam magnetického filtru

Magnetický odlučovač nečistot Aras se používá k odstraňování nečistot v radiátorech, v trubkách podlahového vytápění a také v kotlích. Magnet umístěný v odlučovači zachycuje nečistoty v topné vodě protékající filtrem. To pomáhá předcházet zasekávání čerpadel a ventilů, stejně jako poruchám plynových a elektrických kotlů nebo výměníků.

Velkorysé použití magnetického odlučovače nečistot

Tělo magnetického filtru Aras je vyrobeno z vysoce kvalitního polyamidu. Díky odolnosti tohoto kompozitního materiálu a vlastnostem filtru je ideální pro umístění lapače nečistot kdekoli v systému. Díky konstrukci a funkcím filtru a jeho kompaktním rozměrům jej lze použít i pro solární systémy.

Použití magnetického filtru Aras je dostatečně velkorysé. K tomu přispívá maximální teplota tekoucí vody devadesát stupňů Celsia. Maximální výkon filtru je 20 až 24 kW a jeho maximální provozní tlak je tři bary.

Součástí balení je kromě filtru také třičtvrtěpalcový kulový ventil, který slouží k uzavření cirkulace vody, otočná přípojka, která umožňuje snadné připojení filtru ke kotli G3/4", a klíč k otevření horní části filtru.

Fungování magnetického filtru Aras 3/4"

Princip tříčtvrtečního magnetického filtru Aras je založen na magnetu, který přitahuje všechny železné nečistoty ve válci. Silný neodymový magnet umístěný uprostřed filtru je snadno vyjímatelný, a umožňuje tak rychlé a účinné čištění. Zároveň přitahuje částice železa a další kovové nečistoty, a tím také zachycuje kontaminované mikročástice v systému.

Pro správnou funkci doporučujeme čistit magnetický filtr Aras alespoň jednou ročně. Stačí uzavřít vstupní a výstupní ventil, tj. před a za magnetem, otevřít vypouštěcí zátku, odšroubovat horní část filtru a takto uvolněný magnet z filtru vyjmout a důkladně vyčistit.

Magnetický filtr Aras dokáže zachytit i nemagnetické částice přítomné ve vodě. Upevňuje je na filtrační síťku z nerezové oceli a zajišťuje tak dokonalé čištění systému.

 

 

 

Stejně jako je konzumace znečištěné nebo závadné vody příčinou řady zdravotních problémů jejích uživatelů, má i voda v topných systémech škodlivý vliv na jejich správnou funkci a životnost. Zajištění optimálního a dlouhodobého provozu topných a solárních zařízení prostřednictvím čisté cirkulující vody však vyžaduje méně úsilí, než by se mohlo zdát. Proto si určitě pořiďte magnetický 3/4" filtr Aras, který přitáhne všechny železné nečistoty do svého válce a zbaví vás tak spousty zbytečných starostí. Využijte nabídku kvalitních topných produktů a příslušenství pro váš dům a zahradu a své dotazy ohledně realizace individuálních řešení směřujte na info@atria.sk .

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz.

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení