Udržujte své topení v dobré kondici s magnetickým filtrem Aras

Význam filtrace vody je často podceňován a zanedbáván. Neplatí to jen pro pitnou vodu, ale také pro vodu v topných nebo solárních systémech. Její význam si obvykle uvědomíme až ve chvíli, kdy se zařízení využívající vodu porouchá a my začneme hledat příčinu jeho poruchy. Voda obsahuje mnoho nežádoucích látek, například rez a částečky železa. Ty ucpávají potrubí a způsobují poruchy topného zařízení. Jedním ze způsobů, jak takovému stavu zabránit, je instalace magnetického odlučovače nečistot.

Odlučovač nečistot versus konvenční filtry

Odlučovač nečistot odděluje nečistoty, které běžně cirkulují v uzavřených systémech. Jeho výhodou je nízká frekvence čištění, nízké tlakové ztráty a trvalý výkon. Ta je na rozdíl od běžných filtrů, které se zanášejí zachycenými nečistotami, v průběhu času konstantní.

Význam magnetického filtru

Magnetický odlučovač nečistot Aras se používá k odstraňování nečistot v radiátorech, v trubkách podlahového vytápění a také v kotlích. Magnet umístěný v odlučovači zachycuje nečistoty v topné vodě protékající filtrem. To pomáhá předcházet zasekávání čerpadel a ventilů, stejně jako poruchám plynových a elektrických kotlů nebo výměníků.

Velkorysé použití magnetického odlučovače nečistot

Tělo magnetického filtru Aras je vyrobeno z vysoce kvalitního polyamidu. Díky odolnosti tohoto kompozitního materiálu a vlastnostem filtru je ideální pro umístění lapače nečistot kdekoli v systému. Díky konstrukci a funkcím filtru a jeho kompaktním rozměrům jej lze použít i pro solární systémy.

Použití magnetického filtru Aras je dostatečně velkorysé. K tomu přispívá maximální teplota tekoucí vody devadesát stupňů Celsia. Maximální výkon filtru je 20 až 24 kW a jeho maximální provozní tlak je tři bary.

Součástí balení je kromě filtru také třičtvrtěpalcový kulový ventil, který slouží k uzavření cirkulace vody, otočná přípojka, která umožňuje snadné připojení filtru ke kotli G3/4", a klíč k otevření horní části filtru.

Fungování magnetického filtru Aras 3/4"

Princip tříčtvrtečního magnetického filtru Aras je založen na magnetu, který přitahuje všechny železné nečistoty ve válci. Silný neodymový magnet umístěný uprostřed filtru je snadno vyjímatelný, a umožňuje tak rychlé a účinné čištění. Zároveň přitahuje částice železa a další kovové nečistoty, a tím také zachycuje kontaminované mikročástice v systému.

Pro správnou funkci doporučujeme čistit magnetický filtr Aras alespoň jednou ročně. Stačí uzavřít vstupní a výstupní ventil, tj. před a za magnetem, otevřít vypouštěcí zátku, odšroubovat horní část filtru a takto uvolněný magnet z filtru vyjmout a důkladně vyčistit.

Magnetický filtr Aras dokáže zachytit i nemagnetické částice přítomné ve vodě. Upevňuje je na filtrační síťku z nerezové oceli a zajišťuje tak dokonalé čištění systému.

 

 

 

Stejně jako je konzumace znečištěné nebo závadné vody příčinou řady zdravotních problémů jejích uživatelů, má i voda v topných systémech škodlivý vliv na jejich správnou funkci a životnost. Zajištění optimálního a dlouhodobého provozu topných a solárních zařízení prostřednictvím čisté cirkulující vody však vyžaduje méně úsilí, než by se mohlo zdát. Proto si určitě pořiďte magnetický 3/4" filtr Aras, který přitáhne všechny železné nečistoty do svého válce a zbaví vás tak spousty zbytečných starostí. Využijte nabídku kvalitních topných produktů a příslušenství pro váš dům a zahradu a své dotazy ohledně realizace individuálních řešení směřujte na info@atria.sk .

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz.