Blog

Naprogramovat si požadovanou teplotu na týden předem nebylo nikdy jednodušší. Programovatelný termostat Saswell 908 7 se díky svému minimalistickému designu hodí do každé moderní domácnosti. Nabídne vám množství předvolených programů, funkci ochrany proti mrazu a v případě výpadku napájení či při výměně baterií zachová všechna vaše nastavení.
Přístup k teplé užitkové vodě se v současnosti považuje za běžný standard. Jelikož se ceny bydlení as nimi souvisejících energií neustále zvyšují, je na místě uvažovat při jejím zajišťování o co nejefektivnějším systému. Vhodně zvolené zařízení kromě nemalé úspory finančních prostředků přispívá ik prodloužení životnosti příslušných spotřebičů.
Voda cirkulující v systému vytápění obsahuje nemalé množství nečistot. Jejich přítomnost způsobuje rychlé opotřebení jednotlivých součástí této soustavy. Magnetický filtr funguje na základě silných permanentních magnetů, štěpících molekuly hydrogenu uhličitanu vápenatého. Díky tomu se zabraňuje tvorbě kalcitu a vodního kamene uvnitř kotle.
Kvalitní digitální termostat vám ročně ušetří až 10% nákladů na energie díky programovatelnosti i pokročilým funkcím. Termostat Honeywell Home T3 disponuje předvoleným rozvrhem, který si můžeme upravit dle vlastních požadavků. Jeho automatický a manuální režim doplňuje možnost vypnout vytápění. Pozitivní je i funkce uzamčení klávesnice.
Pokročilé technologie vnesly trend internetového ovládání také do světa termostatů. Regulátor, ovládaný přes internet prostřednictvím chytrého telefonu nebo počítače, vám umožní mít vaše vytápění pod kontrolou i když u něj zrovna nestojíte. Stačí se připojit k domácímu WiFi routeru a úsporný, bezpečný systém vytápění tak mít vždy po ruce.
Bezdrátové termostaty se těší rostoucí popularitě. Právě jejich vysoká flexibilita dává uživateli na výběr, zda si termostat upevní na zeď, nebo jej jednoduše položí na požadované místo. U bezdrátového termostatu, komunikujícího s přijímačem rádiovými vlnami, odpadá potřeba vedení kabelů ve zdi, což je výhodou nejen při přestavbě vašeho příbytku.
Pokojový regulátor Salus lze zapojit na téměř všechny plynové i elektrické kotle či kotle na dřevo, pelety a uhlí. Spolehlivost a snadná instalace jsou navíc příjemným bonusem, kterým termostat Salus T105RF vyniká. Naprogramujte si topení na týden předem a potěšte se bezdrátovým termostatem s příjemným designem a podsvíceným displejem.
Důležitost filtrace si většinou uvědomíme až v situaci, kdy se zařízení využívající vodu porouchá. Voda totiž obsahuje řadu nežádoucích látek, jakými jsou částečky rzi či železa. Ty ucpávají potrubí a vedou k nefunkčnosti topných zařízení. Jednou z možností, jak předcházet takovému stavu, je instalace magnetického odlučovače nečistot.
Lákají vás technické vymoženosti a rádi byste pomocí svého chytrého telefonu ovládali úroveň vytápění ve vašem domově? Systém pro radiátory Saswell KIT TRV se postará o požadovanou teplotu v jednotlivých místnostech vašeho příbytku. Správně zvolený termostat vám kromě kontroly temperatury navíc pomůže šetřit energie i během vaší nepřítomnosti.
Rozvodnice Saswell SCU209LED je kabelovou regulací podlahového topení. Zabezpečuje připojení až osmi termostatů. Slouží k regulaci větví podlahového topení prostřednictvím pokojového termostatu, díky čemuž umožňuje v jednotlivých pokojích nastavit různé teploty. Zároveň umožňuje ovládat více větví současně při použití jen jednoho termostatu.
Solární zařízení jsou stále vyhledávanější alternativou v oblasti ohřevu TUV a vytápění. Díky bezplatné sluneční energii se investice do systému vrátí během několika let. Abyste si mohli naplno užívat výhod solárního systému, je třeba dbát na správný výběr jeho komponent. Jedním z důležitých součástí je také solární regulátor.
Domácnosti využívají zemní plyn pro vaření, ohřev vody i topení. Jeho nesprávným užíváním či poruchou zařízení však může vzniknout nebezpečí v podobě úniku nebo výbuchu plynu. Právě detektor plynu odhalí únik nebezpečných složek i v malých koncentracích, spustí alarm či světelnou signalizaci a upozorní nás tak na hrozící riziko otravy.
Termostaty pro čerpadla a kotelny slouží k nastavení teploty snímané na kotlovém potrubí. Podle naměřené teploty oběhové čerpadlo buď zapnou, nebo vypnou. Takové řešení se využívá v případě potřeby nahřátí zásobníku či akumulační nádoby, jakož i při ochraně okruhu kotle. Vybrat si můžete z klasických příložných či elektronických termostatů.
Moderní technologie pronikly již do sféry topení. Digitální bezdrátový termostat Saswell T19 je tak vychytávkou, která umožní regulovat teplotu domácnosti pomocí mobilní aplikace. Vy se tak můžete vrátit ze zimní dovolené do příbytku, ve kterém se během vaší nepřítomnosti jen mírně temperovalo, vyhřátého podle potřeby aktuálního počasí.
Voda nejednou obsahuje chlór, těžké kovy, železo, dusitany či dusičnany, ale také viry a bakterie. Ojedinělým není ani přítomnost azbestu, herbicidů a pesticidů, které mají kromě nepříjemného zápachu a chuti na svědomí také řadu zdravotních problémů uživatelů. Jednou z možností filtrace vody je také instalace magnetického odlučovače nečistot.
Deformační šroub se kromě tvarování nerezových solárních trubek aplikuje také na zakončení potrubí. Používá se také při nasazení matice na trubky a standardně je součástí balení solárních dvoutrubek. Dodatečný set vám tak poslouží jako náhradní díl, ale také v případě potřeby dalšího ukončení solární dvou-trouby. Na výběr přitom máte z různých velikostí.
Solární kolektory pohlcují sluneční záření a ohřívají speciální kapalinu, která přenáší teplo. Nezastupitelnou roli v procesu solárního ohřevu hraje i solární potrubí. To se používá k dopravě vody ze zásobníku na střechu do solárních panelů a slouží také ke spojení solárních kolektorů s bojlerem. Trouby se vyrábějí z mědi, oceli nebo nerezu.
Období vytápění začíná v říjnu a končí s příchodem jara. Moderní bydlení ve většině bytových jednotek i v rodinných domech umožňuje samostatné vytápění příbytku, které se ovšem neobejde bez termostatu. Zatímco manuální termostat vyžaduje nastavení teploty v daném okamžiku, programovatelný umožňuje zvolit si teplotu i na týden dopředu.
Bezdrátový termostat Avansa 2007 TX je vhodný pro regulaci většiny kotlů prodávaných na Slovensku. Můžete jej však připojit ke klimatizačnímu zařízení a usměrnit tak chlazení vašeho příbytku během horkých letních měsíců. Avansa 2007 TX se tak díky svým vlastnostem a provozu bez potřeby tahání kabelů stala oblíbenou volbou spotřebitelů.
Pro děti lákadlo v podobě tlačítek a podsvíceného displeje, pro dospělé nutnost, pomocí které regulují komfort svého příbytku. Řeč je o pokojových termostatech, které jsou součástí příjemně teplého domova. Pokud hledáte spojení funkčnosti a designu, pokojový termostat Euroster Q7 vám umožní naprogramovat až 9 denních teplot v rozsahu 1 týdne.
Dovedete si představit život v nevytopeném příbytku? Většina z nás zřejmě ne. Přestože má každý svou vlastní představu o příjemném teple, k jeho optimální regulaci bude určitě potřebovat pokojový termostat. Vybrat si přitom můžete z nabídky manuálních termostatů s klasickým kabelovým vedením nebo můžete upřednostnit bezdrátový programovatelný termostat.
I vy rádi vstupujete do vyhřátého příbytku, když je venku sychravě a teploty klesají pod bod mrazu? Za pocitem teplého domova se však ukrývá několik technických předpokladů, jejichž dokonalé sladění se odráží v bezporuchovém vytápění. Jednou z jeho složek je oběhové čerpadlo, které do radiátorů či topných trubek dopraví teplou vodu.
Nerezové rozdělovače, vyrobené z kvalitní nerezové oceli, jsou prioritně určeny pro podlahové vytápění. Odpovídají požadavkům německé normy a lze je použít na všechny druhy plastových potrubí, včetně vícevrstvého potrubí a mědi. Kromě toho, že míchají a rozdělují tok vody z kotle k vytápění, regulují také průtok vody a vyvažují rozvody.
Vlastníte kotel na dřevo či jiné tuhé palivo? Jistě víte, že tyto pevné látky v něm hoří déle. Zastaví-li se oběhové čerpadlo, do několika minut tak může dojít k jeho přehřátí, prasknutí svarů, až ke vzniku požáru vnější izolace kotle. Prevencí nežádoucího poškození kotle i vaší nemovitosti je záložní zdroj pro oběhové čerpadlo.
Během přechodného období, kdy kotel není v provozu a vám se žádá teplo během pobytu v koupelně, si s pomocí elektrické topné spirály můžete rychle a jednoduše pomoci. Jejím napojením na žebříkový radiátor zajistíte jeho elektrické vytápění a dopřejete si příjemné teplo, které vás po vystoupení z vany či sprchového koutu jistě potěší.
Rozdělovače pro podlahové topení jsou zařízení určená k míchání a rozdělování toku vody z kotle k vytápění. Pokud se rozhodnete řešit své topení instalací takového rozdělovače, budete moci využívat řadu výhod tohoto řešení. Největší předností je možnost regulování průtoku vody a docílit tak rovnoměrného odvádění tepla do podlahy.
Manuální neprogramovatelný termostat Avansa 2003 je určen pro méně náročné uživatele, kteří preferují snadnou obsluhu a instalaci a vystačí si se základním nastavením teploty. Je vhodný pro regulaci většiny kotlů a klimatizačních zařízení prodávaných na Slovensku. Jeho minimalistický design navíc zaručí, že se sladí s každým interiérem.
Nejpoužívanějším sortimentem v oblasti termostatů jsou programovatelné pokojové termostaty. Na základě vašeho nastavení umožňují regulování denní i noční teploty, dokonce vám umožní nastavit si program předem až na týden. Prostudujte si výhody a nevýhody různých typů zařízení a vyberte si dle požadavků, které od termostatu očekáváte.
V množství dostupných termostatů nemusí být výběr toho nejvhodnějšího zařízení vždy snadný. Pokud patříte k náročnějším uživatelům a chtěli byste mít vytápění pod kontrolou, zvolte bezdrátový programovatelný termostat. Ten slouží k regulování topné teploty v místnosti, ve které se právě nachází a zároveň plní funkci vysílače.
Moderní trh nabízí širokou škálu sortimentů pro vytápění. Abyste v zimě nemuseli řešit nepříjemné situace s jejich případnou opravou, měli byste volit kvalitní potrubí a spojky. Jelikož jde o „neviditelnou“ investici na velmi dlouhé období, výběr spolehlivého, prémiového příslušenství zúročíte v podobě jeho bezporuchového chodu a dlouhé životnosti.
Stavba vašeho vysněného domu se blíží finále a vám už chybí jen krůček k tomu, aby se váš domov příjemně rozehřál? Abyste si teplo domova mohli dosyta vychutnat, je nutno nastavovat úroveň vytápění. K tomuto účelu je určen elektronický termostat. Dokáže komunikovat s kotlem nebo jiným zdrojem topení a v místnosti udržovat stálou teplotu.
Podlahové topení přináší spoustu výhod. Jedním z nich je také estetická stránka, kdy topná technika nenaruší vzhled interiéru. Avšak i pro takový typ vytápění je nutné instalovat zařízení, která zajistí jeho správné fungování. Jak tyto součásti vytápění ukrýt a současně zajistit tepelnou harmonii vašeho domova? Přečtěte si v našem blogu.
Láká vás představa pohodlně se usadit po náročném dni k oblíbenému pořadu a mít nohy v teple? Zajistěte si komfort pro vaše nohy, zdraví pro vaše tělo a úsporu pro vaši peněženku a nenechte se odradit zdánlivě náročnější realizací podlahového topení. Systémové desky umožňují rychlou a jednoduchou montáž a zaručí vaši spokojenost.
Stavíte chatu nebo rekonstruujete podkroví a chtěli byste si užívat komfortu podlahového topení co nejdříve? Suchý systém vytápění je určen pro každého, koho „tlačí čas“. Jednoduchá a rychlá montáž pomocí polystyrenových systémových desek vám usnadní rozhodování i realizaci, a vy se můžete již brzy těšit na teplou podlahu pod vašima nohama.
Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz.