potrubí pro topení Pex-Al-Pex

Nejprodávanější

4 položek celkem
Potrubie pex al pex
Akce
–58 %
18 Kč

Plastovo-hliníkové potrubí pro vodu, topení a podlahové vytápění. Potrubí obsahuje...

PEXALPEX 162
Potrubie pex al pex
Akce
–57 %
30 Kč

Pětivrstvé plast-hliníkové potrubí pex-al-pex je určeno pro: rozvody teplé a...

PEXALPEX 203
Potrubie pex al pex
Akce
–36 %
52 Kč

Pětivrstvé plastové potrubí z pexesa a hliníku je určeno pro: rozvody teplé a...

PEXALPEX 263
Potrubie pex al pex
Akce
–69 %
64 Kč

Pětivrstvé plastové potrubí pex-al-pex 32 x 3 je určeno pro: rozvody teplé a...

PEXALPEX 323

Proč si vybrat plast-hliníkové potrubí


Stavíte nebo rekonstruujete dům a přemýšlíte o rekonstrukci vodovodních rozvodů? Jde sice o investici, která není na první pohled vidět, ale pokud nechcete krátce po nastěhování do nového nebo rekonstruovaného domu bourat koupelnu nebo topné rozvody, zvažte výběr správného materiálu potrubí. Z dlouhodobého hlediska vám to ušetří nejen spoustu času a peněz, ale také vrásky na čele, které vám prasklé potrubí může snadno způsobit.

Výhody potrubí Pex-Al-Pex


Potrubí pro vodovodní, ústřední nebo teplovodní podlahové vytápění v rodinných domech se obvykle instaluje v kombinaci kovových a plastových materiálů. Principem podlahového vytápění je proudění teplonosné látky v trubkách, které vyzařují teplo do interiéru. Proto je velmi důležitý pečlivý výběr materiálu podlahových trubek s ohledem na jejich teplotní a tlakovou odolnost a další mechanické vlastnosti.

Plast-hliníkové trubky kombinují vlastnosti kovových a plastových trubek, jako je rozměrová stabilita a odolnost vůči tlaku a teplu. Mají tenčí stěny a menší tepelnou roztažnost, což je důležité zejména pro delší trasy teplé vody. Jejich nižší objemová hmotnost, hygienická nezávadnost a skutečnost, že během své životnosti nepodléhají korozi, z nich činí volbu číslo jedna při výběru typu potrubí. Kromě toho jsou trubky z těchto materiálů neznečištěné, pružné, odolné proti usazování vodního kamene, snadno se s nimi manipuluje a jsou bezpečné i pro průtok horké vody o teplotě až 95 °C.

Vícevrstvá trubka


Vícevrstvá trubka se skládá ze tří základních vrstev:

  • Pro dosažení stoprocentně těsného spoje je důležitá vnitřní vrstva ze zesíťovaného polyethylenu, která přichází do styku s přepravovaným médiem i s těsnicím kroužkem lisovacího šroubení. Tento materiál navíc zabraňuje usazování vodního kamene.
  • Střední hliníková vrstva z pevné, podélně svařené hliníkové fólie o tloušťce 0,5-1,2 mm zajišťuje rozměrovou stabilitu a omezuje dilatační pohyby.
  • Vnější ochranná a barevná vrstva je tvořena tzv. vysokohustotním polyethylenem HDPE, známým jako termoplast.


Trubka navíc obsahuje vnitřní kyslíkovou bariéru o tloušťce 0,2 mm, která zabraňuje pronikání kyslíku do ohřívače, a tím i korozi materiálu v ohřívači. Jednotlivé trubky se spojují mosaznými šroubovými nebo lisovanými spojkami pomocí kleští.

PEX-AL-PEX a teplovodní podlahové vytápění


Pokud jste se při výběru způsobu vytápění svého domu rozhodli pro teplovodní podlahové vytápění, pravděpodobně budete uvažovat o mokrém nebo suchém systému.

  • U mokrého systému, který se skládá z potěru, topné a izolační vrstvy, si můžete vybrat mezi polystyrenovou podlahou s vysokým a nízkým profilem. Obě alternativy doporučujeme kombinovat s plast-hliníkovým potrubím PEX-AL-PEX.
  • U suchých systémů se místo betonové malty desky pokládají na povrch a spojují se lepidlem a šrouby. V tomto případě vás menší délkové změny hliníkové trubky nebudou při změnách teploty hlučně obtěžovat.

Poraďte se s našimi odborníky


Bydlení a s ním spojená volba vytápění a jeho součástí je rozhodnutí, které ovlivňuje kvalitu a pohodlí domova. Nechte si poradit od týmu zkušených odborníků, kteří se specializují na topnou techniku a neustále sledují nejnovější trendy v této oblasti. Naším cílem je poskytnout zákazníkům společnosti Atria SK dostatek informací a alternativ pro správný výběr jednotlivých komponentů a dát jim tak možnost mít svůj majetek vždy v požadovaném teple. Naším hlavním cílem je vaše spokojenost. Rádi bychom vám připomněli, že námi poskytovaná zákaznická podpora nekončí okamžikem prodeje.

Neváhejte se s námi poradit a vybrat si nejvhodnější řešení pro váš byt nebo dům. Napište nám na info@atria.sk.

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz.