Buderus Logalux WU 120

Kód: 8735100645
29 189 Kč –18 %
28043 buderus logalux wu 120
29 189 Kč –18 % 23 760 Kč / ks
4 až 7 dní

Detailní informace

Detailní popis produktu

Buderus Logalux WU120
- zásobník teplé vody
- Objem: 120 l
- typ:stacionární
- barva:bílá
Výměníky tepla na teplou vodu Logalux WU s hladkým trubkovým výměníkem tepla jsou k dispozici ve dvou variantách sčistým objemem 114 l (Logalux WU120 W) a149 l (Logalux WU160 W). Svou velikostí a designem odpovídají bílým plechovým krytům z nerezové oceli nástěnnému plynovému kondenzačnímu kotli Logamax plus GB172 a lze je umístit přímo pod něj. Logamax plus GB172 je moderní, úsporný a vysoce účinný plynový kondenzační kotel s normovaným stupněm využití až 109 % a více než 50% úsporou pohotovostního proudu oproti srovnatelným spotřebičům.
Výhody
  • stacionární provedení pro montáž pod nástěnný plynový kondenzační kotel
  • ohřívací spirála a zásobník jsou uvnitř chráněny proti korozi smaltováním a dodatečnou hořčíkovou anodou
  • s kontrolním otvorem vpředu, vestavěným teplotním čidlem, vypouštěcím ventilem a izolací z tvrdé PU pěny
Parametry
Užitný objem: 114 l
Hmotnost: 50 kg
Výška:929 mm
Šířka: 500 mm
Hloubka: 585 mm
Energetická třída: B

Doplňkové parametry

Kategorie: klasické zásobníky TUV
Záruka: 2 roky
Hmotnost: 30 kg

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:
Nevyplňujte toto pole:
P Avatar autora 6.6.2022 14:14
Dobrý den, má prosím Buderus Logalux WU120 "šroubení" na přídavnou topnou patronu na el? Díky
Odpovědět
T Avatar autora 15.3.2024 23:32
Take by me zajimalo, jestli je mozne vyuzit (kombinovane) i na el. ohrev (pridavna patrona), dekuji
S Avatar autora 3.3.2022 09:37
Mám boiler 120 litrů na ústřední topení a elektriku. Může zůstat uvnitř bez vody, když v plášti je voda ústředního topení. Jedná se o rodiiný domek. Dík za alespoň nějakou odpověď. Není to váš výrobek.
Odpovědět
A Avatar autora 3.3.2022 09:38
Dobrý den. No nemělo by se to dělat, mě to být vždy naplněné vodou aby nerezaví. Pěkný den.

O společnosti 

Společnost Bosch Thermotechnika je jedním z největších světových výrobců topné a vodní techniky s obratem 3 miliardy eur. Společnost Bosch Thermotechnika si jako dodavatel systémových řešení klade za cíl zajistit příjemné a útulné bydlení a ohřev teplé vody hospodárným a ekologickým způsobem.

V oblasti tepelné techniky patří pod společnost Bosch Termotechnika nadnárodní značky Bosch (která je nástupcem společnosti Junkers) a Buderus. S portfoliem výrobků zahrnujícím nástěnné i stacionární kotle, včetně tepelných čerpadel a kogeneračních jednotek, přes solární systémy až po průtokové ohřívače vody nabízí společnost Bosch Thermotechnika perspektivní a energeticky účinná řešení, která jsou v souladu s životním prostředím.

 

Buderus

Jako málokterá značka na světě se Buderus může pochlubit více než 280letou historií. Již v roce 1731 založil Johann Wilhelm Buderus nedaleko Laubachu v Horním Hesensku slévárnu.

V minulosti byly kotle Buderus do Československé republiky dováženy prostřednictvím zahraničních obchodních společností a v mnoha významných budovách, jako je Kongresové centrum Praha nebo Ministerstvo zahraničních věcí v Bratislavě, zajišťují kotle Buderus spolehlivé vytápění a ohřev vody. Menší kotle v rodinných domech, které jsou v provozu více než 25 let, nejsou výjimkou.

Další rozvoj společnosti, který v konečném důsledku vede k vyšší spokojenosti zákazníků, podporuje skutečnost, že se Buderus stal v roce 2004 součástí skupiny Bosch.

Buderus jako systémový specialista nabízí na slovenském trhu komplexní řešení topných systémů pro byty, rodinné domy i střední a velké budovy. Nabídka zahrnuje topné systémy na zemní plyn a propan a také zařízení využívající obnovitelné zdroje energie. Společnost Buderus jako dodavatel kompletních topných systémů nabízí zásobníkové ohřívače teplé vody, topná tělesa a ovládací prvky pro všechny typy systémů. Pro zákazníka to znamená, že získá kompletní systém od jednoho dodavatele.

Dnes se značka Buderus zaměřuje na nová pokročilá řešení, která využívají více technologií obnovitelných zdrojů energie. Ekonomika, hospodárnost a ekologické důsledky využití tepelných čerpadel nebo kombinace solárních panelů a kondenzačního plynového kotle jsou v současné době velmi zajímavou možností v novostavbách i při rekonstrukci starších budov.

Všechny nabízené výrobky splňují nejmodernější ekologické požadavky a jsou navrženy pro co nejhospodárnější provoz. Odpovědné plánování a realizace vytápění vyžaduje stejně odpovědného dodavatele: Robert Bosch, spol. s r.o., divize Termotechnika - Buderus je tím pravým.

Logamatic 023 QF

Historie 

1731 - Na počátku byla vysoká pec na dřevěné uhlí - od roku 1731 vyráběl Johann Wilhelm Buderus I. mimo jiné litinové pláty pro pec.

1835 - firma J. W. Buderus měla již pět železáren a vyráběla kamna, která již tehdy znamenala příjemné teplo. Od té doby společnost Buderus udává trendy v oblasti vytápění.

1881 - Již v 19. století získala společnost Buderus se svými stojatými kamny vynikající pověst. Tato kamna byla považována za nejspolehlivější a nejúspornější kamna na trhu.

1898 - Patentování prvních litinových článkových kotlů a zahájení výroby prvních litinových topných těles (radiátorů).

1915 - Buderus vzbudil pozornost a obdiv prvními velkými olejovými kotli a v roce 1930 jako první vyrobil speciální olejový kotel.

1950 - Od počátku 50. let 20. století vyrábí Buderus také ocelové kotle.

1958 - Vzhledem k potřebě komfortu zákazníků přišel Buderus na trh s novým typem kotle Loganatherm, který byl kombinací litinového kotle s integrovaným zásobníkem teplé vody.

1962 - Buderus představil první nástěnné topení - Buderus Juno Heizblock, které v té době způsobilo revoluci ve vytápění.

1977 - Buderus reaguje na rok první ropné krize nízkoteplotním topným systémem Ecomatic, který vyžaduje až o 15 % méně energie.

1981 - Po převzetí holandské skupiny Nefit se Buderus stal lídrem na evropském trhu s ještě účinnější kondenzační technologií.

1998 - 100 let poté, co železárny Hirzenheim a Lollar získaly první patent na nově vyvinutý sekční kotel, byl v Lollaru vyroben pětimiliontý litinový kotel.

2002 - Od počátku využívání solární technologie se značka Buderus stala specialistou na integraci regenerativních energií do vytápění.

2003 - Tento rok znamenal přechod od olejového vytápění ke kompaktním, extrémně tichým závěsným konstrukcím v nízkoteplotním a kondenzačním provedení.

2004 - Na výroční valné hromadě společnosti Buderus 13. května bylo rozhodnuto o sloučení aktivit společností Robert Bosch GmbH a Buderus v oblasti topné techniky. Společnost BBT Thermotechnik GmbH je zapsána v obchodním rejstříku od 2. srpna.

2005 - Buderus uvádí na trh plynový kondenzační kotel Logamax plus GB162 s výkonem až 100 kW a mimořádně kompaktní konstrukcí. Díky nabízenému příslušenství lze s ním realizovat kaskádu kotlů o výkonu 400 kW s malými nároky na prostor.

2008 - Společnost BBT Thermotechnik GmbH byla s účinností od 1. ledna přejmenována na Bosch Thermotechnik GmbH. Značka Buderus si i nadále zachovává samostatnou identitu v portfoliu značek.

2011 - Aplikace Buderus MyDevice nabízí zcela nový rozměr tepelného komfortu: s aplikací MyDevice lze topný systém pohodlně ovládat i na cestách - pouhým přejetím prstu po displeji chytrého telefonu.

2014 - Revoluční invertorová technologie tepelných čerpadel vzduch-voda umožňuje získávat energii ze vzduchu a přeměňovat ji na teplo. To nabízí možnost využití obnovitelných zdrojů energie pro vytápění a ohřev vody.

2015 - Buderus představuje novou řadu Titanium, která kombinuje nejvyšší úroveň energetické účinnosti a systémově propojené technologie v novém nadčasovém designu.

2021 - Buderus slaví 290 let od svého založení J. W. Buderus.

 

Ocenění

Inovace společnosti Buderus urychlují technický vývoj. Potěší nejen zákazníky, ale i mezinárodní odborné poroty. To potvrzují i četná ocenění za vývoj nových technologií Buderus.

  • Ocenění Red Dot
  • Cena iF za design
  • Německá cena za design
  • Design Plus powered by ISH

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz.