KOLO

O společnosti 

 

SANITEC GROUP

SANITEC je největším výrobcem a dodavatelem sanitární keramiky, koupelnového nábytku, sprchových koutů a van v Evropě. Významné postavení zaujímá i v celosvětovém měřítku. SANITEC je největším a druhým největším výrobcem a dodavatelem v každé zemi. Do této mezinárodní skupiny patří například KERAMAG, který je jedničkou v Německu, dále KOLO v Polsku, ALLIA ve Francii, IFÖ ve Švédsku a IDO ve Finsku.

SANITEC neustále zvyšuje svůj obrat, a to jak zvyšováním vlastního prodeje, tak akvizicemi. V roce 2004 dosáhla společnost Sanitec obratu 899 milionů EUR. V současné době má přibližně. 7 000 zaměstnanců, 28 výrobních závodů a prodejních kanceláří po celém světě. Sídla společnosti Sanitec se nacházejí ve finských Helsinkách a německém Ratingenu. Od 4. února 2005 je vlastníkem všech akcií a novým majitelem společnost EQT Private Equity Funds Group. Další informace lze získat na adrese http://www.sanitec.com/.HISTORIE SKUPINY SANITEC

Společnost Sanitec Corporation byla založena v roce 1990 jako dceřiná společnost finské společnosti Wärtsilä Corporation. Společnost Wärtsilä Corporation soustředila veškeré aktivity v oblasti koupelen do společnosti Sanitec. V té době do společnosti Sanitec patřily výrobní závod Wärtsilä Tammisaari Porcelain (nyní Ido Bathroom), Ifö Sanitär AB, Porsgrund A/S a Evac AB. Do roku 1991 působila skupina Sanitec především ve Finsku, Švédsku a Norsku. V roce 1991 se mateřská společnost Wärtsilä spojila se společností Lohja Oy a vznikla společnost Metra Corporation. Sanitec zůstává dceřinou společností.


Nejdůležitější informace

1870 Historie skupiny Sanitec sahá až do roku 1870, kdy byla v Helsinkách založena továrna na keramiku Arabia.
   
1949 Wärtsilä Corporation koupila závod na výrobu sanitární keramiky v Arábii, který byl následně přesunut do finského Tammisaari.

1990 Wärtsilä Corporation soustředila veškeré aktivity v oblasti koupelen do společností Sanitec - Wärtsilä Tammisaari Porcelain (nyní Ido Bathroom), Ifö Sanitär AB, Porsgrund A/S a Evac AB.
   
1991 Wärtsilä se spojila s Lohja Oy a vznikla společnost Metra Corporation. Sanitec Corporation je dceřinou společností společnosti Metra Corporation.

1991 Sanitec koupil francouzskou společnost Allia S.A. (založena 1892) a německou společnost Keramag AG (založena 1903).
   
1993 Sanitec koupil Pozzi Ginore v Itálii (založeno 1735) a Sanitec Kolo v Polsku.
   
1993 Sanitec převzal společnost Fas ve Francii

1995 Sanitec koupil Laminex v Polsku a Varicor ve Francii.

1997 Sanitec získal 50% podíl ve společnostech Sanitec Johnson Suisse v Malajsii a Lecico v Egyptě.

1998 Sanitec koupil společnost Domino v Itálii (Albatros)
   
1999 Sanitec koupil společnosti Sanivac a AquaMar v Německu

1999 Sanitec koupil nizozemskou společnost Sphinx, která vlastní německou společnost Koralle (založenou v roce 1969).
   
1999 Sanitec získal zbývajících 50 % společnosti Sanitec Johnson Suisse v Malajsii.

1999 Společnost Sanitec byla kótována na Helsinské burze cenných papírů v 7/1999.

2001 Sanitec koupil společnost Twyford ve Velké Británii
   
2001 Investiční fondy Pool Acquisition Helsinki Oy, vlastněné společností BC Partners, se staly vlastníkem celého podílu ve společnosti Sanitec Corporation.

2001 Sanitec byl vyřazen z burzy dne 10. 2. 201.

2004 Sanitec Corporation prodala společnost Eva Environmental Solution

2005 EQT Private Equity Funds koupil všechny akcie společnosti Sanitec Corporation

2006 Sanitec získal většinový podíl v závodě Slavuta na Ukrajině.

Mnohé z výše uvedených společností mají bohatou tradici sahající až do 18. století.

V současné době společnost Sanitec KOŁO nabízí svým zákazníkům výrobky KOŁO pro vybavení koupelen a je také distributorem výrobků KERAMAG. Německé společnosti patřící do skupiny Sanitec Group, stejně jako KOŁO, nabízejí výrobky vyznačující se vysokou kvalitou zpracování a propracovaným designem.

 

Koło kúpeľne

Žádné produkty značky KOLO nebyly nalezeny...
Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz.