Protherm Puma Condens 18/24 MKV

Kód: 0010026142
30 869 Kč –15 %
mall
30 869 Kč –15 % 26 189 Kč / ks
4 až 7 dní

Detailní informace

Detailní popis produktu

Protherm PUMA Condens 18/24 MKV
- závěsný kondenzační kotel s průtokovým ohřevem TV
- výkon: 6,0 - 18,3 kW

 
Všechny základní funkce v jednom zařízení
Plynový kotel Puma Condens nabízí spolehlivé vytápění bytů nebo menších jednopodlažních domů a přípravu teplé vody průtokovým způsobem v jednom kompaktním zařízení.
 
Minimalistický kotel
Neobvykle kompaktní závěsný kotel Puma Condens se vejde i do těch nejmenších prostor - do kuchyňské skříňky, koupelnové skříňky i do skříně v předsíni. Je ideální pro malé byty s omezeným prostorem.
 
Rozumné řešení pro nízký rozpočet
Puma Condens je úsporný kotel pro vytápění a přípravu teplé vody. Není to však jen levný kotel. Puma Condens je kvalitní výrobek s osvědčenými komponenty. A pokud chcete snížit i náklady na plyn, můžete stejně jako u ostatních kondenzačních kotlů ušetřit až 30 % spotřeby plynu ve srovnání se starými nekondenzačními kotli.
 
Inteligentní provoz
Ovládání kotle je jednoduché, ale inteligentní. Díky přehledné struktuře displeje nastavíte teplotu vody a ohřevu během několika sekund. Pokud chcete nastavení ještě více zjednodušit, můžete plynový kotel Puma Condens zkombinovat například s inteligentním pokojovým regulátorem MiGo.
 
Kvalita a odolnost
Kotel Puma Condens je kvalitní výrobek od společnosti s dlouholetými zkušenostmi v oblasti kondenzační techniky. Robustní výměník tepla z nerezové oceli a kvalitní komponenty zaručují dlouhý a spolehlivý provoz.
 
 
Vlastnosti:
 • Velmi úsporný kotel pro vytápění a přípravu teplé vody
 • Vhodné pro novostavby i pro výměnu starších plynových kotlů
 • Úspora plynu až 30 % ve srovnání se starými nekondenzačními kotli
 • Kvalitní výrobek s osvědčenými komponenty
 • Jednoduché, ale inteligentní ovládání na displeji kotle
 • Spolehlivý a robustní výměník tepla z nerezové oceli
 • Snadno vyjímatelná nádoba na kondenzát pro snadnou údržbu a čištění
 • Vysoce účinné čerpadlo s nízkou spotřebou energie
 • 8l expanzní nádrž
 • Kontinuální modulace výkonu
 • Vestavěná autodiagnostika
 • komunikační rozhraní eBus
 • Jeden z nejmenších a nejlehčích kondenzačních kotlů ve své třídě: šířka x výška x hloubka: 400 x 626 x 270 mm, hmotnost: 25 kg
 • Snadná a rychlá instalace, zejména díky rozměrům

 

Parametry
Puma Condens 18/24 MKV
Vykurovanie
Výkon při 50/30 °C [kW] 6.0 - 20.0
Výkon při 75/55 °C [kW] 6.0 - 18.3
Palivo zemní plyn, propan
Nastavitelný teplotní rozsah VV [°C] 30 - 75
Max. Pracovní tlak [MPa] 0,3 MPa (3,0 bar)
Třída vytápění ErP (A+++ - D) A
Expanzní plavidlo [l] 8
Ohřev teplé vody
Maximální výkon teplé vody [kW] 24
Min. - Max. Vstupní tlak TV [MPa] 0,03 - 1 MPa (0,3 - 10 bar)
Rozsah nastavitelné teploty televizoru [°C] 35 - 55
Specifický průtok TV při ΔT = 30 K [l/min] 11.5
Minimální průtok TV [l/min] 1.7
Třída ErP ohřevu teplé vody (A+ - F) A
Elektrické parametry
Napětí/frekvence [V/Hz] 230/50
Pohotovostní výkon [W] 90 (1.7)
Elektrické pokrytí [IP] IPX5
Rozměry
Rozměry (šířka/výška/hloubka) [mm] 400/626/270
Hmotnost bez vody [kg] 25

Doplňkové parametry

Kategorie: Protherm
Záruka: 2 roky
Hmotnost: 28 kg
Určení: s integrovaným zásobníkem, s průtokovým ohřevem vody
Určenie: s integrovaným zásobníkem, s průtokovým ohřevem vody
Vrstva hliníka: vysoký výkon nad 16 kW
Vrstva hliníku: vysoký výkon nad 16 kW
Výkon TUV: Protherm
Zvuková izolace: EAN, 8586018277310
Zvuková izolácia: EAN, 8586018277310
EAN: 8586018277310
Rozmer balenia (mm): 454 x 741 x 320

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

O společnosti

Společnost Protherm Production patří do skupiny Vaillant a je výrobcem topné techniky pro mnoho zemí Evropy, Asie a Afriky. Vyrábí kotle značek Vaillant a Protherm pro slovenský trh. Protherm Production není jen výrobní závod. Jeho součástí je také nejmodernější vývojové centrum, testovací centrum a distribuční a logistické centrum pro střední a východní Evropu.

Počátky společnosti sahají do roku 1991, kdy působila jako prodejce topné techniky v Praze. Výroba ve Skalici byla nejprve zahájena v závodě Didaktik, odkud byla v roce 1999 přesunuta do prostor současného závodu. V roce 2001 se stala součástí německé skupiny Vaillant.

Skupina Vaillant zaměstnává na Slovensku více než 1 800 lidí. Kromě závodu ve Skalici vlastní také společnost Vaillant Industrial Slovakia v Trenčianských Stankovcích, která vyrábí hydromoduly a potrubí. Prodejní organizací pro slovenský trh je společnost Vaillant Group Slovakia, která také zajišťuje další péči o zákazníky a servis nabízených výrobků.

Skupina Vaillant má více než 140letou historii a více než 2 000 patentů. Je lídrem a průkopníkem v oblasti topenářské techniky v Evropě. Po celém světě má 10 výrobních závodů (osm v Evropě, po jednom v Turecku a Číně) a více než 12 000 zaměstnanců. Vyrábí značky Vaillant, Protherm, Saunier Duval, Bulex, AWB, DemirDöküm, Glow-Worm a Hermann.

Milníky ve výrobě Protherm2017 - Rekord: půl milionu výrobků vyrobených v roce 2017

2016 - Otevření nového návštěvnického centra

2015 - Otevření nového testovacího centra

2013 - Založení centrálního logistického skladu East Hub

2011 - Zahájení výroby závěsných nekondenzačních kotlů

2005 - Specializace na všechny stacionární kotle

2001 - začlenění do německé skupiny Vaillant Group

2000 - zahájení výroby na třech montážních linkách

Výroba

Společnost Protherm Production vyrábí široký sortiment kotlů a zařízení pro ohřev teplé vody. Patří mezi ně závěsné a stacionární, kondenzační a nekondenzační kotle, elektrické kotle, elektrické ohřívače vody a vnitřní jednotky tepelných čerpadel. Závod Skalica vyrábí produkty těchto značek:

Začátek výroby v rekonstruovaných prostorách současného sídla společnosti se datuje do roku 2000, kdy se na třech výrobních linkách vyrábělo 51 000 kusů finálních výrobků ročně. Postupem času se výroba neustále rozšiřovala až do dnešní podoby. Přibyly nové projekty a byly postaveny nové výrobní linky. V současné době závod ve Skalici vyrábí více než 710 000 výrobků ročně. Široká škála zařízení se vyrábí pro země Evropy, Asie a Afriky. Nejvíce se vyváží do Německa, Ruska, Belgie, Turecka a Itálie.
Společnost Protherm Production používá nejmodernější elektronické pracovní postupy, které umožňují relativně snadnou montáž topných zařízení na linkách. Pracovní postup na obrazovkách LCD provádí zaměstnance celým procesem montáže, a to jak textově, tak obrazově. Tento inteligentní elektronický systém usnadňuje výrobu a pomáhá předcházet chybám. Při nesprávném použití součásti nás upozorní a zastaví montáž výrobku na lince.

Výrobní haly závodu Skalica jsou světlé, čisté a bez hluku. Cílem společnosti Protherm Production je stát se ekologickou výrobní společností, a proto investuje značné prostředky do ekologických řešení, inovací a zaměřuje se na úsporu energie.

Vývojové centrum

Společnost Protherm Production má jedno z nejmodernějších vývojových center v Evropě. Společnost disponuje nejmodernějším vývojovým centrem s výkonnými pracovními stanicemi, moderní laboratoří a vysoce kvalitním vybavením. Členové vývojového týmu se podílejí především na modernizaci stávajících kotlů a zavádění nových, výkonnějších modulů. Zde se rodí nápady na nové, efektivnější výrobky, optimalizuje se design s cílem zvýšit kvalitu při zachování nebo snížení ceny, zohledňují se nové technologie a jejich implementace. Kromě toho se v celé skupině Vaillant provádějí vylepšení stávajících kotlů.

Hlavními úkoly vývojového centra v závodě Protherm Production je vývoj hydraulických modulů pro kotle, plynové kondenzační a nekondenzační kotle a elektrokotle. K dispozici je také tým pro udržovací inženýrství a tým pro řízení projektů a produktů. Konečný design výrobku je výsledkem úzké spolupráce mezi vývojovými pracovníky společnosti Protherm Production a vývojáři z ostatních společností skupiny.

V rámci vývojového centra byla nedávno vytvořena nová oddělení. Jedním z nich je oddělení duševního vlastnictví, jehož úkolem je registrovat nové patenty. Rozšířili jsme také skupinu simulačního inženýrství, kterou tvoří odborníci na simulace CAE.

Vývojové centrum má v současné době 63 zaměstnanců. Jeho součástí je také rozšířená prototypová dílna a nejmodernější testovací centrum. To, co naši vývojáři navrhnou, se dokončí v prototypové dílně, otestuje v laboratoři a nakonec se zavede do sériové výroby.

 

 

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz.