Protherm

Společnost Protherm patří do skupiny Vaillant a je výrobcem topné techniky pro mnoho zemí v Evropě, Asii a Africe. Pro slovenský trh vyrábí kotle značek Vaillant a Protherm. Protherm Production není jen výrobní závod. Jeho součástí je také nejmodernější vývojové centrum, testovací centrum a distribuční a logistické centrum pro střední a východní Evropu.

Počátky společnosti sahají do roku 1991, kdy působila jako prodejce topné techniky v Praze. Výroba ve Skalici byla nejprve zahájena v závodě Didaktik, odkud byla v roce 1999 přesunuta do prostor současného závodu. V roce 2001 se stala součástí německé skupiny Vaillant.

Skupina Vaillant zaměstnává na Slovensku více než 1 800 lidí. Kromě závodu ve Skalici vlastní také společnost Vaillant Industrial Slovakia v Trenčianských Stankovcích, která vyrábí hydromoduly a potrubí. Prodejní organizací pro slovenský trh je společnost Vaillant Group Slovakia, která také zajišťuje další péči o zákazníky a servis nabízených výrobků.

Skupina Vaillant má více než 140letou historii a více než 2 000 patentů. Je lídrem a průkopníkem v oblasti topenářské techniky v Evropě. Po celém světě má 10 výrobních závodů (osm v Evropě, po jednom v Turecku a Číně) a více než 12 000 zaměstnanců. Vyrábí značky Vaillant, Protherm, Saunier Duval, Bulex, AWB, DemirDöküm, Glow-Worm a Hermann.

 

 

 

Kompletní sortiment technologií pro vytápění, ohřev vody a obnovitelné zdroje energie


Díky inovativním technologickým řešením nabízí společnost Protherm stále pokročilejší výrobky, které jsou ekologicky udržitelné.

Sortiment Protherm zahrnuje kondenzační kotle, elektrické kotle, zásobníky teplé vody, plynové průtokové ohřívače vody, monobloková a dělená tepelná čerpadla a solární systémy, které doplňují nabídku ekologických řešení.

 
Protherm Production zahrnuje jedno z nejmodernějších vývojových center v Evropě. Společnost disponuje nejmodernějším vývojovým centrem s výkonnými pracovními stanicemi, moderní laboratoří a vysoce kvalitní technologií. Členové vývojového týmu se podílejí především na modernizaci stávajících kotlů a zavádění nových, výkonnějších modulů. Zde se rodí nápady na nové, efektivnější výrobky, optimalizuje se design s cílem zvýšit kvalitu při zachování nebo snížení ceny, zohledňují se nové technologie a jejich implementace. Kromě toho se v celé skupině Vaillant provádějí vylepšení stávajících kotlů.

Hlavními úkoly vývojového centra v závodě Protherm Production je vývoj hydraulických modulů pro kotle, plynové kondenzační a nekondenzační kotle a elektrokotle. K dispozici je také tým pro udržovací inženýrství a tým pro řízení projektů a produktů. Konečný design výrobku je výsledkem úzké spolupráce mezi vývojovými pracovníky společnosti Protherm Production a vývojáři z ostatních společností skupiny.

 

 

Společnost Protherm Production vyrábí široký sortiment kotlů a zařízení pro ohřev teplé vody. Patří mezi ně závěsné a stacionární, kondenzační a nekondenzační kotle, elektrické kotle, elektrické ohřívače vody a vnitřní jednotky tepelných čerpadel.

 

 

Zahájení výroby v rekonstruovaných prostorách současného sídla společnosti se datuje do roku 2000, kdy se na třech výrobních linkách vyrábělo 51 000 kusů finálních výrobků ročně. Postupem času se výroba neustále rozšiřovala až do dnešní podoby. Přibyly nové projekty a byly postaveny nové výrobní linky. V současné době závod ve Skalici vyrábí více než 710 000 výrobků ročně. Široká škála zařízení se vyrábí pro země Evropy, Asie a Afriky. Nejvíce se vyváží do Německa, Ruska, Belgie, Turecka a Itálie.

Společnost Protherm Production používá nejmodernější elektronické pracovní postupy, které umožňují poměrně snadnou montáž topných zařízení na linkách. Pracovní postup na obrazovkách LCD provádí zaměstnance celým procesem montáže, a to jak textově, tak obrazově. Tento inteligentní elektronický systém usnadňuje výrobu a pomáhá předcházet chybám. Při nesprávném použití součásti nás upozorní a zastaví montáž výrobku na lince.

Výrobní haly závodu Skalica jsou světlé, čisté a bez hluku. Cílem společnosti Protherm Production je stát se ekologickou výrobní společností, a proto investuje velké prostředky do ekologických řešení, inovací a zaměřuje se na úsporu energie.

 
POLITIKA ŽIVOTNÍHO PROSTŘEDÍ 

 

ZODPOVĚDNOST K ŽIVOTNÍMU PROSTŘEDÍ Na základě firemní vize "Pečujeme o lepší klima" se skupina Vaillant zavázala ke komplexní ochraně životního prostředí. To zahrnuje nejen zákonné požadavky, ale i všechny ostatní závazky, ke kterým se skupina Vaillant dobrovolně zavázala.

KONTINUÁLNÍ ZLEPŠOVÁNÍ Skupina Vaillant identifikovala významné environmentální aspekty a stanovila cíle pro neustálé zlepšování svého environmentálního chování a environmentálního řízení.

UDRŽITELNÉ VÝROBKY Do našich obchodních procesů začleňujeme požadavky na udržitelnost a ochranu životního prostředí. Zlepšujeme ekologickou stopu našich výrobků po celou dobu jejich životního cyklu. Zvyšujeme podíl vysoce účinných a nízkoenergetických výrobků v našem produktovém portfoliu.

TRANSPARENTNÍ KOMUNIKACE Veřejnost pravidelně a cíleně informujeme o ochraně životního prostředí ve skupině Vaillant. Zúčastněným stranám jsou v případě potřeby poskytovány další informace.

ŠETŘENÍ ZDROJŮ Pro skupinu Vaillant je samozřejmostí efektivní využívání zdrojů a předcházení poškozování životního prostředí prostřednictvím výrobních procesů s nízkou produkcí odpadů a emisí. Do tohoto úsilí zapojujeme naše dodavatele.

ORIENTACE NA ZÁKAZNÍKA Spokojenost zákazníků a zaměstnanců je pro nás velmi důležitá. Zaměstnanci podporují realizaci naší environmentální politiky a dosažení našich cílů v oblasti udržitelnosti. Všichni zaměstnanci přispívají k ochraně životního prostředí a účinnosti systému environmentálního řízení. 

 

 

 

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz.