Internetový velkoobchod

ATMOS C 32 ST upr

Kód: C 32 ST UPR
109 339 Kč / ks
4 až 7 dní

Detailní informace

Detailní popis produktu

Zplyňovací kotel ATMOS C 32 ST upr s vestavěným hořákem na pelety v horních dvířkách je zajímavým řešením pro všechny kotle do výkonu 40 kW vybavené odtahovým ventilátorem.

Kotel je konstruován tak, že kotlové těleso je vyrobeno svařením z kvalitních ocelových plechů o tloušťce 3 až 8 mm, které se skládá z horní komory opatřené dvířky v horní části s otvorem pro hořák na pelety a ve spodní části opatřené zplyňovací tryskou nebo otočným litinovým roštem pro snadné vynášení popela. Ze spodního prostoru, který je vybaven keramickými tvarovkami pro ideální spalování všech hořlavin s vysokou účinností pro ekologické spalování, který slouží také jako popelník.

Technické specifikace:

 • Výkon kotle na pelety 7 - 24 kW
 • předepsaný tah komína 25 Pa
 • hmotnost kotle 415 kg
 • objem vody 74 l
 • objem násypky 125 dm3
 • předepsané palivo pelety, vysoce kvalitní dřevěné pelety o průměru 6 - 8 mm
 • třída spalování 5

Výhody vestavěného hořáku ve standardním kotli:

 • jednoduché a cenově dostupné řešení
 • možnost pohodlného vytápění peletami bez ručního přikládání
 • velký zásobník na pelety
 • pohodlné a bezprašné odstraňování popela pomocí odtahového ventilátoru jednou za 7 – 30 dní
 • automatické zapalování pelet pomocí zapalovací cívky
 • chladicí smyčka proti přetopení = nehrozí poškození kotle
 • automatické vypnutí kotle při dohoření paliva
 • malé rozměry a moderní design


Kotel se dodává bez hořáku. U kotlů na pelety použijte dopravník o délce nejméně 2 m.

Doplňkové parametry

Kategorie: kotle na pelety
Záruka: 2 roky
Hmotnost: 150 kg

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

O společnosti 

 

Historie společnosti

Rodinná společnost ATMOS byla založena v České republice v roce 1935. V počátcích byla výroba zaměřena na zplyňovací agregáty pro automobily a lodě pod značkou DOKOGEN, tj. na stejném principu, jaký se používá v moderních zplyňovacích kotlích na dřevo a uhlí.

Loď s generátorem dřeva DOKOGEN
v Praze na Vltavě v roce 1943

 

ARO 204 s generátorem na dřevoplyn
DOKOGEN 1985

Od roku 1945 společnost zahájila vývoj a výrobu kompresorů ATMOS, které až do znárodnění v roce 1951 vyvážela do celého světa.

Navzdory německé okupaci a komunistické diktatuře se vývoj kotlů na dřevo, zplyňovacích jednotek a kompresorů udržel. V roce 1980 představila společnost Pragotherm na výstavě první zplyňovací kotle na dřevo a dřevní odpad. K dnešnímu dni vyvinula 90 typů teplovodních kotlů, na které vlastní 15 patentů. Jedním z prvních vyvinutých kotlů byl v roce 1968 kotel EKONOMIK.

Kotel EKONOMIK v roce 1968

V současné době pracují v rodinné firmě Cankar tři generace, které dodávají na evropský trh kvalitní kotle šetřící životní prostředí a energii. Zakladatel společnosti Jaroslav Cankar starší zemřel v březnu 2006 ve věku 94 let.

Firma ATMOS - současnost

Atmos je česká rodinná firma a v současnosti jeden z největších evropských výrobců kotlů na tuhá paliva. Společnost vyváží více než 80 % své produkce do zahraničí, zejména do Německa, Rumunska, Itálie, Francie, Švédska, Rakouska, Polska, Ruska, Bulharska, Dánska, Slovenska, Litvy, Lotyšska, Ukrajiny, Běloruska, Španělska, Velké Británie atd.

 

Výrobní oblast ATMOS 2

Sortiment zahrnuje kotle na tuhá paliva, kotle na dřevo od 15 do 150 kW, kotle na uhlí (dřevo) od 20 do 50 kW, kotle na uhelné brikety (uhlí) od 25 do 45 kW, kotle na pelety od 4,5 do 80 kW a kombinované kotle na zplynování dřeva v kombinaci s hořákem na pelety nebo ELTO ve výkonech od 20 do 35 kW. Výrobky Atmos se těší velkému zájmu uživatelů a instalatérů topení dřevem díky své dobré funkčnosti, kvalitě a v neposlední řadě velmi příznivé ceně.

Společnost ATMOS se snaží být jedním z nejlepších výrobců kotlů v Evropě. Být společností, která dbá na svou tradici, zkušenosti a značku ATMOS.

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz.