Internetový velkoobchod

Buderus Logamax U052 - 24T turbo

Kód: 7 747 380 022
59 802 Kč –53 %
28103 buderus logamax u052 24t turbo
59 802 Kč –53 % 28 392 Kč / ks
Momentálně nedostupné

Detailní informace

Detailní popis produktu

Výkon: 10 - 24 kW. Nízkoteplotní (klasický, nekondenzační) plynový kotelBuderus Logamax U052 - 24T turbo, pro vytápění a vestavěný integrovaný zásobník TUV.

Logamax U052 T / U054 T : velmi nízká hlučnost, dlouhá životnost, nenáročná údržba, plynulá modulace výkonu v rozsahu

možná ji poznáte také podle názvu: BUDERUS STANDARD T turbo

 • 24 kW : 41 - 100 %,
 • 28 kW : 36 - 100 %

Logamax U052 T / U054 T jsou nástěnné zásobníkové plynové kotle s vestavěným 48litrovým zásobníkem. Kotle Logamax U052 / U054 T jsou mimořádně výkonné. Při zvýšení teploty o 30 °C (např. z 15 na 45 °C) dodávají až 18,5 litru za minutu (28 kW) při konstantní teplotě teplé vody.


Modulační hořák vhodný pro provoz na zemní plyn i propan-butan ( konverzní sada ).
Sériové vybavení:

 • Nástěnný kotel, bez komína (U052 T) nebo pro připojení ke komínu (U054 T)
 • .
 • Provoz na zemní plyn nebo propan
 • UBA H3 automatický hořák s připojením na sběrnici, multifunkční displej
 • Automatické zapalování
 • Plynulá regulace výkonu
 • Není vyžadován žádný minimální průtok
 • Koncentrický systém odtahu spalin a přívodu spalovacího vzduchu DN 60/100 (U052 T)
 • Třístupňové oběhové čerpadlo s automatickým odvzdušněním
 • Tlakový pojistný ventil, manometr, třícestný ventil se servopohonem
 • Vestavěná akumulační nádrž o objemu 48 litrů, 8litrová expanzní nádoba pro vytápění a 2 litry pro ohřev TUV

Logamax U052 T/U054 T

poskytují skvělý komfort v minimálním prostoru Hledáte kotel, který je kompaktní a tichý, ale přitom má skvělý výkon a pracuje efektivně? Kotel, který díky integrovanému zásobníku teplé vody dosahuje vysokého komfortu hladce tekoucí a trvale temperované vody? Kotel, který se snadno ovládá? Pak bychom vám rádi představili nástěnné plynové kotle Logamax U052 T a Logamax U054 T od společnosti Buderus.
Všechny nástěnné plynové kotle s integrovaným zásobníkem teplé vody.Při nedostatku místa jsme vděční za každý nápad na úsporu místa.
V sortimentu Buderus jsou verze T nástěnných plynových kotlů Logamax U052 a Logamax U054 s integrovaným zásobníkem teplé vody. Zásobník má kapacitu 48 litrů vody, a je proto ideální i pro souběžný provoz několika odběrných míst. Požadovanou teplotu výstupní vody pro vytápění a ohřev vody lze snadno nastavit pomocí dvou regulátorů. Aktuální teplotu lze pohodlně odečíst na displeji.
Dokonale promyšlené od začátku do konce
Kotle Logamax U052 T/U054 T jsou mimořádně výkonné. Při zvýšení teploty o 30 °C (např. z 15 °C na 45 °C) dodávají až 18,5 litru za minutu (28 kW) při konstantní teplotě teplé vody. Kotle jsou také prvotřídní v oblasti instalace a údržby. Váš topenář je může nainstalovat levně a rychle, a to i bez dalšího připojovacího příslušenství.
Jako jeden z největších evropských výrobců topné techniky je Buderus
největší důraz na kvalitu, spolehlivost a dlouhou životnost. Nástěnné plynové kotle Logamax U052 T/U054 T zaručují tyto vlastnosti díky osvědčené a neustále zdokonalované technologii. Zároveň nabízejí optimální pohodlí. Logamax U052 T/U054 T je k dispozici ve variantě závislé na vzduchu nebo nezávislé na vzduchu. Výhodou provozu nezávislého na vzduchu v místnosti je, že kotel neodebírá spalovací vzduch z prostoru instalace, ale z vnějšího prostředí.
Vše pod kontrolou pomocí funkce "push and turn"
Na společnost Buderus se lze snadno spolehnout. Nejen na jednotlivých výrobcích, ale také na tom, že je vše dokonale sladěno. To je výhoda toho, že jsme dodavatelem kompletního systému. Dobrým příkladem je řídicí systém Logamatic EMS. Řídí celý topný systém a zajišťuje, aby všechny komponenty kotle Logamax U052 T/U054 T pracovaly optimálně, hospodárně a efektivně. Ovládací jednotka Logamatic RC30 s podsvíceným textovým displejem velmi usnadňuje obsluhu. O umístění řídicí jednotky můžete rozhodnout sami.
Přehled výhod kotle Logamax U052 T/U054 T:
 • vysoká kvalita BUDERUS
 • integrovaný zásobník teplé vody o objemu 48 litrů
 • pro provoz místnosti závislé na vzduchu a nezávislé na vzduchu
 • výjimečně uživatelsky přívětivé ovládání s nejmodernější řídicí technologií Buderus
 • dlouhá životnost a vysoká provozní spolehlivost
 • rozsah výkonu od 24 kW do 28 kW
 • vysoký komfort horké vody s nízkými výkyvy teploty
 • výjimečně kompaktní rozměry
 • jednoduchá a rychlá instalace
 • jednoduchá možnost rozšíření o druhý topný okruh

Doplňkové parametry

Kategorie: Buderus
Záruka: 2 roky
Zvuková izolace: Produkt nahrazen novým, https://468714.myshoptet.com/buderus-logamax-plus-gb172-24-t50/
Zvuková izolácia: Produkt nahrazen novým, https://468714.myshoptet.com/buderus-logamax-plus-gb172-24-t50/
Produkt nahradený novým: https://468714.myshoptet.com/buderus-logamax-plus-gb172-24-t50/
Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:
Z Avatar autora 2.3.2022 18:18
Dobrý den da se někde sehnat tento typ kotle?
Odpovědět
A Avatar autora 2.3.2022 18:18
Dobrý deň, mrzí ma to, ale neviem Vám povedať u nás už tieto kotle nemáme dostupné. Pekný deň.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

O společnosti 

Společnost Bosch Thermotechnika je jedním z největších světových výrobců topné a vodní techniky s obratem 3 miliardy eur. Společnost Bosch Thermotechnika si jako dodavatel systémových řešení klade za cíl zajistit příjemné a útulné bydlení a ohřev teplé vody hospodárným a ekologickým způsobem.

V oblasti tepelné techniky patří pod společnost Bosch Termotechnika nadnárodní značky Bosch (která je nástupcem společnosti Junkers) a Buderus. S portfoliem výrobků zahrnujícím nástěnné i stacionární kotle, včetně tepelných čerpadel a kogeneračních jednotek, přes solární systémy až po průtokové ohřívače vody nabízí společnost Bosch Thermotechnika perspektivní a energeticky účinná řešení, která jsou v souladu s životním prostředím.

 

Buderus

Jako málokterá značka na světě se Buderus může pochlubit více než 280letou historií. Již v roce 1731 založil Johann Wilhelm Buderus nedaleko Laubachu v Horním Hesensku slévárnu.

V minulosti byly kotle Buderus do Československé republiky dováženy prostřednictvím zahraničních obchodních společností a v mnoha významných budovách, jako je Kongresové centrum Praha nebo Ministerstvo zahraničních věcí v Bratislavě, zajišťují kotle Buderus spolehlivé vytápění a ohřev vody. Menší kotle v rodinných domech, které jsou v provozu více než 25 let, nejsou výjimkou.

Další rozvoj společnosti, který v konečném důsledku vede k vyšší spokojenosti zákazníků, podporuje skutečnost, že se Buderus stal v roce 2004 součástí skupiny Bosch.

Buderus jako systémový specialista nabízí na slovenském trhu komplexní řešení topných systémů pro byty, rodinné domy i střední a velké budovy. Nabídka zahrnuje topné systémy na zemní plyn a propan a také zařízení využívající obnovitelné zdroje energie. Společnost Buderus jako dodavatel kompletních topných systémů nabízí zásobníkové ohřívače teplé vody, topná tělesa a ovládací prvky pro všechny typy systémů. Pro zákazníka to znamená, že získá kompletní systém od jednoho dodavatele.

Dnes se značka Buderus zaměřuje na nová pokročilá řešení, která využívají více technologií obnovitelných zdrojů energie. Ekonomika, hospodárnost a ekologické důsledky využití tepelných čerpadel nebo kombinace solárních panelů a kondenzačního plynového kotle jsou v současné době velmi zajímavou možností v novostavbách i při rekonstrukci starších budov.

Všechny nabízené výrobky splňují nejmodernější ekologické požadavky a jsou navrženy pro co nejhospodárnější provoz. Odpovědné plánování a realizace vytápění vyžaduje stejně odpovědného dodavatele: Robert Bosch, spol. s r.o., divize Termotechnika - Buderus je tím pravým.

Logamatic 023 QF

Historie 

1731 - Na počátku byla vysoká pec na dřevěné uhlí - od roku 1731 vyráběl Johann Wilhelm Buderus I. mimo jiné litinové pláty pro pec.

1835 - firma J. W. Buderus měla již pět železáren a vyráběla kamna, která již tehdy znamenala příjemné teplo. Od té doby společnost Buderus udává trendy v oblasti vytápění.

1881 - Již v 19. století získala společnost Buderus se svými stojatými kamny vynikající pověst. Tato kamna byla považována za nejspolehlivější a nejúspornější kamna na trhu.

1898 - Patentování prvních litinových článkových kotlů a zahájení výroby prvních litinových topných těles (radiátorů).

1915 - Buderus vzbudil pozornost a obdiv prvními velkými olejovými kotli a v roce 1930 jako první vyrobil speciální olejový kotel.

1950 - Od počátku 50. let 20. století vyrábí Buderus také ocelové kotle.

1958 - Vzhledem k potřebě komfortu zákazníků přišel Buderus na trh s novým typem kotle Loganatherm, který byl kombinací litinového kotle s integrovaným zásobníkem teplé vody.

1962 - Buderus představil první nástěnné topení - Buderus Juno Heizblock, které v té době způsobilo revoluci ve vytápění.

1977 - Buderus reaguje na rok první ropné krize nízkoteplotním topným systémem Ecomatic, který vyžaduje až o 15 % méně energie.

1981 - Po převzetí holandské skupiny Nefit se Buderus stal lídrem na evropském trhu s ještě účinnější kondenzační technologií.

1998 - 100 let poté, co železárny Hirzenheim a Lollar získaly první patent na nově vyvinutý sekční kotel, byl v Lollaru vyroben pětimiliontý litinový kotel.

2002 - Od počátku využívání solární technologie se značka Buderus stala specialistou na integraci regenerativních energií do vytápění.

2003 - Tento rok znamenal přechod od olejového vytápění ke kompaktním, extrémně tichým závěsným konstrukcím v nízkoteplotním a kondenzačním provedení.

2004 - Na výroční valné hromadě společnosti Buderus 13. května bylo rozhodnuto o sloučení aktivit společností Robert Bosch GmbH a Buderus v oblasti topné techniky. Společnost BBT Thermotechnik GmbH je zapsána v obchodním rejstříku od 2. srpna.

2005 - Buderus uvádí na trh plynový kondenzační kotel Logamax plus GB162 s výkonem až 100 kW a mimořádně kompaktní konstrukcí. Díky nabízenému příslušenství lze s ním realizovat kaskádu kotlů o výkonu 400 kW s malými nároky na prostor.

2008 - Společnost BBT Thermotechnik GmbH byla s účinností od 1. ledna přejmenována na Bosch Thermotechnik GmbH. Značka Buderus si i nadále zachovává samostatnou identitu v portfoliu značek.

2011 - Aplikace Buderus MyDevice nabízí zcela nový rozměr tepelného komfortu: s aplikací MyDevice lze topný systém pohodlně ovládat i na cestách - pouhým přejetím prstu po displeji chytrého telefonu.

2014 - Revoluční invertorová technologie tepelných čerpadel vzduch-voda umožňuje získávat energii ze vzduchu a přeměňovat ji na teplo. To nabízí možnost využití obnovitelných zdrojů energie pro vytápění a ohřev vody.

2015 - Buderus představuje novou řadu Titanium, která kombinuje nejvyšší úroveň energetické účinnosti a systémově propojené technologie v novém nadčasovém designu.

2021 - Buderus slaví 290 let od svého založení J. W. Buderus.

 

Ocenění

Inovace společnosti Buderus urychlují technický vývoj. Potěší nejen zákazníky, ale i mezinárodní odborné poroty. To potvrzují i četná ocenění za vývoj nových technologií Buderus.

 • Ocenění Red Dot
 • Cena iF za design
 • Německá cena za design
 • Design Plus powered by ISH

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz.

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení