Eshop roka 2025 s vykurovacou technikou

Geminox ZEM 2-17 C

Kód: NC-352
Neohodnoceno Podrobnosti hodnocení
62 607 Kč –36 %
Kondenzačný kotol Geminox ZEM 2-17 C
62 607 Kč –36 % 39 938 Kč / ks 32 470 Kč bez DPH Měrná cena:
Doručení do zahraničí
Prodej skončil nebo momentálně nedostupný
Položka byla vyprodána…

Detailní informace

Detailní popis produktu

Kondenzační kotel Geminox ZEM 2-17 C

 

Kotel ZEM 2-17C patří do modelové řady ZEM C – kotle pouze na vytápění, s možností připojení externího zásobníku TÚV
Modelová řada plynových kondenzačních kotlů Geminox ZEM je výbornou alternativou všude tam, kde není možné, nebo není nutné využít beze zbytku všechny funkce špičkové modelové řady kondenzačních kotlů Geminox THRi.


Kotly ZEM mají dva výkonové varianty. První z nich s výkonovým rozsahem 2,4 až 17,2 kW je předurčen pro základní aplikace v bytech a novostavbách. Velmi nízko položený minimální výkon umožňuje, na rozdíl od většiny konkurenčních výrobků, optimální vytápění při nejčastějších zimních teplotách blízkých 0 °C. Dostatečný maximální výkon je potom zárukou vysokého komfortu přípravy teplé vody ve volitelném nepřímo ohřívaném externím nebo integrovaném zásobníku (ZEM 2-17 M 50 V) a neuveritelně komfortní v kombinaci s integrovaným 42 litrovým nabíjecím zásobníkem (ZEM 2-17 M 50 H), který zaručuje specifický průtok až 13,6 ℓ/ min teplé vody!


Druhý výkonový variant 5,0 až 25,2 kW je ideální volbou pro starší objekty s jedním vytápěcím okruhem, nejvíce však pro generaci výměnu spotřebičů. Výkon 25 kW je nezbytný pro průtokový ohřev TÚV v deskovém výměníku (ZEM 5-25 SEP).


Oba výkonové modely s integrovaným zásobníkem TÚV jsou zaujímavé svými výkonovými parametry, kompaktními rozměry, jakož i příznivou cenou pro developerské projekty masové výstavby bytů se standardní koupelňou

 

Výhody

  • Velmi jednoduchá obsluha
  • Velmi jednoduchá montáž
  • Nový kuželový celonerezový kondenzační výměník
  • Podle evropské normy 92/42/CEE jsou kotle ZEM zařazeny do třídy **** energetické účinnosti
  • Široký rozsah modulace od 20–100 % výkonu (15–100 % pro ZEM 2-17 C)
  • Komfort nejvyšší třídy – integrovaná regulace Siemens LMU 34 obsahuje adaptivní ekvitermickou regulaci Velmi úsporná provoz
  • Účinnost až 109,5 % podle EN 92/ 42 CEE – úspora plynu 25–40 %
  • Nízká hodnota emisí NOx (třída 5) a CO (max. 20 mg/m3)
  • Dlouhá životnost: významné snížení spínacích cyklů
  • Jednoduchá údržba
  • Univerzálnost – možnost odvodu spalin komínem, nebo systémem TURBO
  • Sériová příprava na připojení externího zásobníku TÚV – zabudovaný 3-cest. ventil + řídící elektronika, resp. sekundární deskový výměník TÚV (ZEM 5-25 SEP) s mikroakumulací
  • Integrovaný 42ℓ celonerezový zásobník buď nabíjecí (ZEM 5-25 M 50 H nebo nepřímo ohřívaný (ZEM 2-17 M 50 V)
  • Verze na zemní plyn a propán (2-17 kW jen ZP)

 

Kotly na vytápění, s průtokovým ohřevem TÚV ZEM 5-25 SEP obsahují navíc:

  • nerezový sekundární deskový výměník ohřevu TÚV s mikroakumulací
  • obmezník průtoku TUV

 

Model Objed.
kód
Účinnosť
podle dir.
92/ 42 CE
[%]
Lineární
modulace
výkonu
[kW]
Objem zásobníku
[ℓ]
Průtok
TÚV
30 °C
[ℓ/min]
Spotřeba
ZP při max.
výkonu
[m3/h]
Rozměry
VxŠxH
[mm]
Hmotnost
[kg]
ZEM 2-17 C ZEMC4.C190 109,3 2,4 – 17,2 volitelný dle zásob. 1,86 760 × 540 × 368 37
ZEM 5-25 C ZEMC4.C100 109,3 5,0 – 25,2 volitelný dle zásob. 3,07 760 × 540 × 368 39
ZEM 5-25 SEP ZEMP4.C110 109,3 5,0 – 25,2 průtok. ohrev 13,6 3,07 760 × 540 × 368 42,3
ZEM 2-17 M 50 V ZEMV4.C190 109,3 2,4 – 17,2 42 11,4 1,86 1193 × 540 × 499 72
ZEM 5-25 M 50 H ZEMH4.C19S 109,3 2,4 – 17,2 42 13,6 1,86 760 × 880 × 418
 

Doplňkové parametry

Kategorie: Geminox
Záruka: 2 roky
Produkt nahrazen novým: https://www.atria.sk/protherm-gepard-condens-12-mko/
Položka byla vyprodána…

Hodnocení produktu

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole

Jak byste ohodnotili tento produkt? Vyberte od 1 do 5 hvězdiček, kde 1 je nejhorší a 5 nejlepší hodnocení.

Diskuze

Nevyplňujte toto pole

Výpis diskuzí

L Avatar autora 25.04.2025 21:01
Dobrý deň, chcel by som sa spýtať kde by mohol byť problém ak mi kotol (Geminox-ZEM 2-17c) stále kúri, no mám zapnutý len ohrev vody. Ďakujem
A Avatar autora 30.04.2025 10:24
Dobrý deň, toto je otázka na Vášho servisného technika. Pekný deň.

O společnosti 

Společnost Brilon a. s., výhradní dovozce kondenzačních kotlů Geminox, svým zaměřením podporuje jen dovoz zařízení šetrných k našemu životnímu prostředí. Ekologicky se také správá i při své každodenní činnosti, certifikát systému environmentálního manažmentu organizace ISO 14001:2005 při prodeji a servisu ekologické tepelné techniky je tomu důkazem. Tento systém zásadním způsobem pomáhá snížit dopady činnosti společnosti na životní prostředí a zároveň přináší i výrazné snížení provozních nákladů.

Společnost Brilon a. s. se také snaží udržovat vysokou úroveň služeb při prodeji a servisu ekologické tepelné a vytápěcí techniky, proto je řízena systémem manažmentu kvality ISO 9001:2009.

Moderní technika a životní prostředí

Třicetiletý vývoj a výroba kondenzační techniky, od samotného začátku zaměřená jen na ty nejlepší řešení, přivedly výrobky na excelentní technickou úroveň. Současným trendem už nejsou jen samotné technologie, ale špičkové technologie bezpodmínečně respektující naše životní prostředí.

Výrobce se drží motto Ecoefficience, což ve skutečnosti znamená maximální účinnost, nejnižší možná spotřeba energie a podlimitné množství škodlivých emisí při nadstandardním uživatelském komfortu. Základem úspěchu je dokonalá konstrukce kondenzačního kotla Geminox vybaveného nejmodernější řídící jednotkou Siemens LMS. Už základní integrovaný regulační systém je vybaven funkcí pro jednoduché rozšíření o alternativní zdroje tepla, například jako solární kolektory, tepelná čerpadla atd.

Jedinečné technické řešení zaručuje tyto 5 stupňů úspor paliva:

  1. První stupeň spočívá v kondenzaci, kdy je využitá i ta část tepla, která u konvenčních kotlů uniká do komína. Toto dodatečně získané teplo je využito pro předohřev vratné vody z ÚK.
  2. Druhým stupněm je optimalizace procesu spalování v celém výkonovém rozsahu kotla. Díky konstantnímu poměru vzduch/plyn zajišťuje patentovaný kruhový horák s předzměšováním paliva (zemního plynu nebo propánu) se vzduchem maximální účinnost spalování s minimálním obsahem škodlivých emisí.
  3. Třetím stupněm je adaptabilní ekvitermní regulace integrovaná v řídící jednotce kotla Siemens LMS, která brání zbytečnému přechlazení stěn objektu, optimalizuje tepelnou pohodu v domě a zvyšuje účinnost celé tepelné soustavy. Nadstandardní úsporu nabízí připojení solárních kolektorů. Řídící jednotka LMS je připravená k jednoduchému rozšíření vytápěcího systému o další alternativní zdroje.
  4. Čtvrtým stupněm je inteligentní řízení otáček nízkoenergetického oběhového čerpadla třídy A. Tato funkce výrazně snižuje teplotu vratné vody v přechodných obdobích a tím zásadně rozšiřuje pásmo využití kondenzace. Nezanedbatelné je i celkové snížení spotřeby elektrické energie.
  5. Pátý, nejdůležitější stupeň reprezentuje široká lineární modulace, umožňující rovnoměrné vytápění objektu bez zbytečného cyklování kotla. Není žádným tajemstvím, že po 3/4 vytápěcí sezóny úplně postačuje 15 - 50% nominálního výkonu kotla. Všechny běžné kotle, u kterých není možné snížit výkon na tyto hodnoty při zachování garantované účinnosti, se stávají na ¾ vytápěcí sezóny značně neekonomickými. Jednou z nejsilnějších devíz kotlů THRs je právě schopnost pracovat s maximální účinností a bez cyklování i během nejčastějších venkovních teplot v rozmezí 5 - 15°C. Tato výhoda se nejvýrazněji projevuje u moderních rodinných domů. Dnešní novostavby mají obvykle tepelnou ztrátu okolo 10 kW. Podle výše uvedených a v praxi ověřených zásad je tedy potřeba pro běžnou provozní těchto domu dosáhnout spouštěcí výkonu kotla menšího než je 3 kW. Pokud není tento parametr splněn a kotl je provozován mimo svůj pracovní rozsah, začíná tzv. cyklovat. 
    Standardní kotle se spouštěcím výkonem okolo 6-8 kW absolvují takových vypnutí a zapnutí až 40 000 ročně. Toto číslo vypadá značně neuvěřitelně, ale po přepočtu na vytápěcí dny v roce to představuje jeden start kotla každých 10 minut. Z praxe ale víme, že ani minutové intervaly nejsou výjimkou. Správně zvolený kondenzační kotel Geminox THRs nevykáže více než 4 000 startů ročně. I laikovi musí být jasné, jaký závěr je možné z těchto údajů vyvodit.
    Jedinečnou vlastností kondenzačních kotlů THRs je možnost změny jejich výkonového rozsahu. Zvýšení, popřípadě snížení výkonového rozsahu kotla je možné dosáhnout jednoduchou výměnou cenově přístupného horáku a přeprogramováním obslužného softwaru. Tato inovativní filozofie umožňuje provozovat kondenzační kotle THRs vždy optimálně. Nenutí investory k kompromisním nákupům zohledňujícím jejich budoucí plány spojené se zvýšením požadavků na přípravu tepla (prístavby, vytápěné bazény, zimní zahrady atd.). Takto je dosaženo normovaného stupně využití v rozmezí 106-109% (PCI) v celém modulovaném rozsahu. Výsledkem jsou 25 - 40% úspory paliva oproti klasickým kotlům.

 

Vytvořil Shoptet | Design Shoptak.cz.