Baxi Mainfour 24

Kód: BSB462243650
25 759 Kč –40 %
35891 baxi mainfour 24
25 759 Kč –40 % 15 307 Kč / ks
Momentálně nedostupné

Detailní informace

Detailní popis produktu

Výkon: 9,3 - 24 kW, kombinovaný s TUV, odvod spalin do komína - Baxi Mainfour 24

Digitální ovládací panel s LCD displejem a tlačítky, plynulá modulace výkonu, autodiagnostika, integrovaný bitermální výměník tepla, funkce kontroly a redukce stupnice, elektrické krytí IPX5D, vestavěná ekvitermní regulace

Hydraulický systém

 • Tichý hořák
 • Bitermický výměník vyrobený z mědi a s ochranným antikorozním povlakem ze slitiny
 • Automatický by-pass
 • Funkce proti zablokování čerpadla a třícestného ventilu, která zasahuje každých 24 hodin
 • Bezpečnostní ventil topného okruhu 3 bar

Tepelná regulace

 • Dvě možnosti regulace teploty topné vody: 35/80 °C, 30/45 °C
 • Vestavěná ekvitermní kontrola (po připojení externí sondy dodávané jako volitelné příslušenství)

Ovládání a bezpečnostní prvky

 • Bezpečnostní termostat proti přehřátí výměníku
 • Hydraulický tlakový spínač pro zablokování přívodu plynu v případě nedostatku vody
 • Bezpečnostní manostat pro kontrolu správného odtahu spalin (model 240 F)
 • Bezpečnostní termostat pro kontrolu správného odtahu spalin (model 24)
 • Elektronická regulace teploty pomocí čidla NTC
 • Ochrana proti přepětí
 • Ochrana proti vodnímu kameni
 • Elektronický teploměr
 • Manometr

Obecné parametry:

Doplňkové parametry

Vytápění + HVAC
turbo do komína
Jméno Mainfour 240 F MAINFOUR 24
Zapadá do sestavy Ne, kotel není vhodný pro montáž. Ne, kotel není vhodný pro montáž.
Nominální tepelný výkon (kW) 24 24
Redundantní tepelný výkon (kW) 9.3 9,3
Regulovaný rozsah ohřevu vody (°C) 35/80, 30/45 35/80, 30/45
Rozsah kontroly TUV (°C) 35/55 35/55
Minimální průtok TUV (l/min) 2 2
Množství vody při ohřevu na 25 °C (l/min) 13.7 13.7
Průměr koaxiálního tlumení (mm) 60/100 -
Průměr dělení (mm) 80 -
Průměr odstranění (do komína) (mm) - 120
Elektrický třícestný ventil Ne Ne
Elektrické napětí/frekvence (V/Hz) 230/50 230/50
Nominální elektrický příkon (W) 130 130
Hmotnost (kg) 31 29
Rozměry
Výška (mm) 730 730
Šířka (mm) 400 400
hloubka (mm) 299 299
Kategorie: Baxi
Záruka: 2 roky
Zvuková izolace: Produkt nahrazen novým, https://468714.myshoptet.com/protherm-gepard-condens-18-25-mkv-thermolink-p/
Zvuková izolácia: Produkt nahrazen novým, https://468714.myshoptet.com/protherm-gepard-condens-18-25-mkv-thermolink-p/
Produkt nahradený novým: https://www.atria.sk/protherm-gepard-condens-18-25-mkv-thermolink-p/

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

O společnosti 

Na konci roku 2009 se skupiny Baxi, De Dietrich a Remeha spojily a vytvořily novou skupinu BDR Thermea.

Na slovenském trhu je skupina zastoupena od roku 2005 společností BDR Thermea (Slovakia), s.r.o. (dříve Baxi Heating (Slovakia) s.r.o.). Pro náročné domácnosti nabízí naše společnost široký sortiment plynových kotlů, a to jak klasické závěsné kotle, tak moderní úsporné kotle, tzv. kondenzační kotle. V porovnání se standardními kotli je úspora paliva až 35 %. Tyto kotle proto představují nejen ekonomický, ale i ekologický přínos. Vysoké účinnosti je dosaženo především kondenzací vodní páry ze spalin. Tímto způsobem se využívá i část energie, která v běžných kotlích uniká do ovzduší ve formě spalin.

Řídicí systém Siemens použitý v těchto kotlích pak umožňuje řešit i ty nejnáročnější varianty různých topných systémů. V současné době se u těchto systémů klade velký důraz na nepoměr mezi tepelnými ztrátami budovy a požadavky na výrobu TUV. Tato situace je způsobena masivní izolací budov a je obzvláště výrazná v případě dřevostaveb.

V naší nabídce jsou zastoupeny kotle od 12 kW do 100 kW. Výroba teplé vody je zajištěna průtokem přes nerezový deskový výměník tepla nebo v integrovaném nerezovém zásobníku o objemu 60 litrů. Náročnější požadavky na ohřev teplé vody lze řešit pomocí souprav bojler + stacionární kotel o objemu 100 až 160 litrů.

Důležitým bodem pro koncového uživatele je také dostupný servis. Pokrýváme téměř všechny regiony po celé Slovenské republice, vzdálenost k zákazníkovi nepřesahuje 30 km. Služby jsou pro nás klíčové, a proto se snažíme neustále udržovat vysokou kvalitu poskytovaných služeb.

 

Historie společnosti Baxi

Kořeny společnosti Baxi sahají do roku 1925, kdy rakouská rodina Westenů založila v severoitalském regionu Veneto společnost "Smalterie Metallurgiche Venete", jednu z největších továren na výrobu smaltovaných výrobků, jako jsou elektrická topná tělesa, vany a také topenářské výrobky - konkrétně ocelové radiátory.

Koncem 70. let se společnost zaměřila na vytápění a jako jedna z prvních začala prodávat domácí plynové spotřebiče. Současně s masivním rozšířením distribuční sítě plynu zavedla také výrobu závěsných kotlů. V polovině 80. let dosáhla společnost vynikajících výsledků a upevnila svou pozici na italském trhu. To byl impuls k zahájení expanze na zahraniční trhy.

V roce 1999 se stala součástí anglické skupiny Baxi, evropského lídra v oblasti vytápění.

Přesně o 10 let později oznámily společnosti De Dietrich, Remeha Group a Baxi Group vytvoření nadnárodní skupiny BDR Thermea Group. Dnes je společnost Baxi projektantem a výrobcem tepelné techniky v největším závodě v Evropě. Více než 8 milionů dnes vyrobených plynových kotlů je důkazem vysoké kvality a spolehlivosti celého nabízeného sortimentu. Výrobky značky Baxi jsou známé svou vysokou energetickou účinností, která zaručuje maximální tepelný komfort a úsporu energie. Tyto základní parametry výrobků jsou součástí budoucí vize společnosti Baxi, která je založena na neustálém technologickém vývoji v oblasti konstrukce a výroby kotlů a topných systémů špičkové kvality.

 • 8 milionů závěsných kotlů vyrobených od roku 1978.
 • Výrobní kapacita 4 000 kotlů denně.
 • Roční výrobní kapacita 500 000 kotlů.

 

Tradice a hodnoty

Technologie výrobků Baxi v oboru vytápění se v průběhu let samozřejmě změnila, ale hlavní poslání a cíle zůstávají stejné i do budoucna - nabídnout zákazníkům to nejlepší řešení tam, kde je hlavním požadavkem tepelný komfort. Proto se společnost Baxi bude ve svých obchodních aktivitách i nadále držet svých tradičních hodnot:

 • Zákazník na prvním místě - co nejvíce se zaměřujeme na požadavky našich koncových zákazníků a spolupracujících techniků, abychom uspokojili jejich potřebu tepelného komfortu v kombinaci se spolehlivým výrobkem.
 • Nabízí širokou škálu výrobků - zaměřuje se na komplexní řešení různých potřeb v oblasti teplé vody, vytápění a klimatizace.
 • Upřednostňovat úspory energie - usilovat o technologický vývoj výrobků, které splňují požadavky nových přísnějších předpisů, pokud jde o vyšší účinnost, úspory energie a z toho vyplývající ekonomické přínosy.
 • Neustálý rozvoj distribuční a servisní sítě - důsledné úsilí o neustálý rozvoj sítě autorizovaných servisních středisek, která uživatelům zaručí rychlý a profesionální servisní zásah za co nejnižší cenu.

Společnost Baxi proto byla, je a bude vaším partnerem ve všech ohledech pro naplnění základní lidské potřeby, kterou je nadstandardní úroveň tepelného komfortu.

Děkujeme všem, kteří nám dali, dávají a budou dávat svou důvěru. Jsme za to vděční a věříme, že naše spolupráce bude pro všechny úspěšná.

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz.